Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

centralizare pe judet la ASP

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ASP Cluj
ASP

Data inscrierii: 31/10/2007

MesajTrimis: Mie 11 21, 2007 2:48 pm    Titlul subiectului: centralizare pe judet la ASP Raspunde cu citat (quote)

nu pot sa import datele de la spitale si nu stiu ce inseamna mesajele de eroare pe care mi le afiseaza. stie cineva?

as vrea sa stiu conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca fisierele spitalului (adica cum trebuie sa fie incarcate datele in fisiere la nivelul spitalului) in asa fel incat sa nu-mi apara mie mesaj de eroare sau "datele nu au fost salvate".

de asemenea, cand apare un mesaj de eroare sa stiu ce sa le spun spitalelor sa corecteze la fisiere.

as fi recunoscatoare daca m-ar lamuri cineva.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
Adriana Milcov
Moderator

Data inscrierii: 21/11/2007

MesajTrimis: Mie 11 21, 2007 5:13 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Acest mesaj va apare din cauza ca datele din fisiere de la spitale nu au cheie de identificare unica. Exemplu: Intr-un fisier de la spital o acceasi sectie poate sa apara cu doua intregistrari identice.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget Data este GMT + 3 Ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum