Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 EXBUGET v.4.0
SISTEM INFORMATIC PENTRU CALCULUL INDICATORILOR DE PERFORMANTA SI A CHELTUIELILOR CU SERVICIILE SPITALICESTI

CautareCautare         InregistrareInregistrare   ProfilProfil      AutentificareAutentificare 

Si totusi... mai exista ExBuget ????
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
sccor
Utilizator +

Data inscrierii: 17/07/2007

MesajTrimis: Vin 12 07, 2007 2:25 pm    Titlul subiectului: Si totusi... mai exista ExBuget ???? Raspunde cu citat (quote)

Oameni buni,

Cei care v-ati stricat planurile de concediu pe 2007 ca sa terminati raportarea ExBuget, cei care ati inrosit tastele negre sau gri ca sa postati intrebari la care ati primit - mai mult sau mai putin - raspunsuri (im)pertinente, cei care inca n-ati plecat in tari mai calde...

Ce stiti despre ExBuget, mai exista ? Noi am raportat lunar, la timp dar fara nici un ecou (pozitiv sau negativ cum o fi el).

Multumesc pt un eventual raspuns !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Viziteaza site-ul autorului
sp darabani
Utilizator +

Data inscrierii: 30/07/2007

MesajTrimis: Mar 12 18, 2007 9:24 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

SARBATORI FERICITE

Va doresc multa sanatate, putere de munca, realizari ample personale si profesionale impreuna cu un calduros LA MULTI ANI , iar MOSUL sa va aduca tot ce va doriti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
sccor
Utilizator +

MesajTrimis: Mar 12 18, 2007 3:38 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos !

Si va doresc la randul meu tot ce e mai frumos pe lumea asta !
Cat despre putere de munca am mare nevoie, caci Mosul mi-a adus un preaviz : in ianuarie mai dau un concurs pt ocuparea postului de Analist IA (pe care am aflat acum ca sunt temporara din 1999). Nu conteaza ca am mai dat vreo trei concursuri pe acelasi post, mai dam unul. Sper sa nu ies pe locul ... doi ! In Romania orice e posibil....

La Multi Ani si fiti voiosi ! Viata e una doar si trebuie traita cu seninatate... pe cat se poate ...
Sus
sp darabani
Utilizator +

MesajTrimis: Mie 12 19, 2007 10:15 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sincer nu-mi place vestea pe care ai dat-o
Daca considerati ca va ajuta cu ceva sa stiti ca la unitatea la care lucrez am mare nevoie de un analist asa ca pentru orice eventualitatea puteti sa va considerati angajat la unitatea noastra
Dar eu va urez totusi mult succes si multa bafta , sa stiti ca MOSUL aduce de regula numai lucruri bune
Sus
Cristiana Ciortea
Utilizator +

Data inscrierii: 11/07/2007

MesajTrimis: Joi 12 20, 2007 1:12 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Sarbatori fericite si La Multi Ani tuturor!!!
Sus
damianpaula
Utilizator +

Data inscrierii: 04/07/2007

MesajTrimis: Joi 12 27, 2007 9:34 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

La multi ani! Anul care vine sa fie mai bun pentru toti.Nu am avut net acasa o saptamana , chiar acum de sarbatori si v-am simtit lipsa.
Bucuria vine din lucruri marunte...linistea vine din suflet....iar caldura sarbatorilor vine din inimile noastre.LA MULTI ANI!
Sa nu uitati niciodata ca cel mai important lucru in viata e sa-i faci fericiti pe cei de langa tine pe care-i iubesti.
Sus
damianpaula
Utilizator +

MesajTrimis: Joi 12 27, 2007 9:48 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Abia acum am citit ce ai scris sccor , din dialogul purtat am tras concluzia ca esti o fata isteata si stii sa-ti impui punctul de vedere. Am constatat pe pielea mea ca exista foarte multi "asa zisi sefi" pe care-i deranjeaza chestia asta, adica ca stii ce faci si-ti impui punctul de vedere.Am crezut ca daca muncesc voi fi apreciata,...dar in ziua de azi multi prefera un fraier care stie sa zica "saru-mana sefu".Eu nu am stiut sa fiu lingusitoare si am preferat sa plec cand nu am mai avut cu cine lupta, pentru ca lupta era nedreapta.Problema e ca toate astea lasa rani pe care le simtim cu timpul, fierea distrusa, etc.etc. Am slabit 8 kg.in 2 saptamani atunci .Nu stiu ce va fi , nu mai am incredere in ziua de maine ca altadata dar din tot raul care a fost am descoperit ca am un sot care ma iubeste si un copil care merita totul.Poate ca ar trebui sa ne gandim ca traim pentru familia noastra nu pentru serviciul asta tampit care ne mananca trei sferturi din viata.Iti doresc sa fii tare si sa dea ganduri bune celui care organizeaza concursul ,ca e greu sa formezi un om si sa aprecieze ce are.Poate si mie imi va aduce contracandidat noul manager, sau isi va aduce omul lui dar viata merge inainte.Stii cum e vorba aia "dragoste cu forta nu se poate".
Sus
Cristiana Ciortea
Utilizator +

Data inscrierii: 11/07/2007

MesajTrimis: Vin 12 28, 2007 1:42 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Eu va doresc sa aveti incredere in Dvs si sa va gasiti puterea de a trece peste momentele de dezamagire si peste deziluzii. Hai sa le aratam tuturor ce se poate face, din nimic sau din putin! Asta de fapt e arta!

Si...sa ne pastram simtul umorului! Autoironia face asa de bine la self-esteem! Iar ironia si un pic de sarcasm face asa de bine la ...viata noastra de zi cu zi, ca sa fie suportabila!

Sarbatori fericite si La Multi Ani si ... Doamne - ajuta!

Si vorba aceea, "Cherchez la femme", e asa de adevarata...
Fiti mandre de voi, ca aveti de ce!

Cristiana Ciortea
Sus
sccor
Utilizator +

MesajTrimis: Vin 12 28, 2007 3:36 pm    Titlul subiectului: The show must go on.... Raspunde cu citat (quote)

Doamnelor, Domnisoarelor si Domnilor,

Sunteti un grup de lucru strasnic ! Nu credeam ca pe un chat cu subiectul ExBuget poate incapea si caldura sufleteasca, bunatate, compasiune, curaj si toate alea din jumatatea "buna" a fiintei umane... Deci se poate ! Adicatelea chiar exista ! Si inca pe "paliere" diferite de "competente" ! O fi si "spiritul sarbatorilor", dar cred ca e si "cruda reatitate" : suntem sau putem fi chiar mai buni decat cred unii !!! Sa decat credeam noi insine.

Nu mai conteaza daca ies sau nu pe locul doi. Va promit ca, indiferent daca mai "prestez" sau nu ca Analist de la anul, voi ramane conectata la grupul nostru de discutii, atata timp cat acesta va functiona.

Va doresc Sarbatori Senine, Frumoase si Luminoase, ca despre Fericire mi-e frica sa pomenesc ... vorba mare, mult prea mare pt un om marunt ca mine ...

La Multi Ani si numai Soare in 2008 !!!

Meda V. Todor
(inca) Analist IA
Sef Compartiment Informatica

PS. Si pt ca veni vorba de soare, daca va e frig in birou sau in casa, dati un click pe shortcut-ul de mai jos si-o sa puteui vedea cat "soare" am adunat prin buzunare in vara care a trecut... Atentie, functioneaza doar pt prieteni !

http://picasaweb.google.ro/meda7777/
Sus
damianpaula
Utilizator +

MesajTrimis: Vin 12 28, 2007 7:09 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Superbe poze Meda, eu cred ca va fi un an bun 2008 .
LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!
Sus
sccor
Utilizator +

MesajTrimis: Mar 01 15, 2008 12:07 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Ca va fi un an bun 2008 nici nu se pune in discutie. Va fi ! Intrebarea e pt cine ? Sau mai exact, vom fi si noi printre cei care vor avea parte de un 2008 bun ?
Pt ca, din pacate, premizele nu sunt din cele mai bune :
1. Coruptie generalizata, recunoscuta si asumata, de la baza pana la ... varf !
2. Incompetenta ridicata la rang de criteriu principal de promovare... Exceptiile nu fac decat sa confirme regula de mai sus.
3. Indiferenta, somnolenta si resemnare la toti cei care nu sunt "parte activa" in mecanismele 1. si 2.

Sau poate ma insel eu, si toate sunt asa cum trebuie sa fie ?

Meda Todor
(inca) Analist IA
Sef Compartimet Informatica
Sus
sp darabani
Utilizator +

MesajTrimis: Mar 01 15, 2008 4:14 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

va fi un an bun 2008 pentru cei care vom reusi sa privim lucrurile cu optimism si sa ignoram tot ce nu ne caracterizeaza
Eu sincer ma bucur ca semnezi----inca analist
Sus
damianpaula
Utilizator +

MesajTrimis: Mar 01 15, 2008 4:53 pm    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Si la noi e tulbure situatia ,unul vine altul pleaca si te freaca cum vrea dar tb.sa fim optimisti, sa ne gandim ca suntem niste fete istete si ne vom descurca.Va pup.
Sus
sccor
Utilizator +

MesajTrimis: Mie 01 16, 2008 9:08 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

... amintiti-va, cand va e mai greu, de "pense"-ul lui Nichita si-anume ca "nu mor caii cand vor cainii"...
Desi, paradoxal, sunt din ce in ce mai multi caini si din ce in ce mai putini cai...
PS Credeti ca se-ntampla ceva pe palierul "volutiv" al cailor sau pe cel "cognitiv" al cainilor ???
Sus
sccor
Utilizator +

MesajTrimis: Lun 01 21, 2008 9:37 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Dragi prieteni,

Am studiat problema de mai sus intr-un cerc restrans, foarte restrans chiar, as putea spune ... un cerc cu raza r=0 (paradox al zilelor ns), si am ajuns la urmatoarea concluzie provizorie (alt pseudo-paradox...):

Caii au plecat demult de pe meleagurile mioritice, de buna voie sau siliti de niste "nimeni", putinii ramasi s-au autoizolat, renegandu-si apartenenta la specie, din motive greu de disecat aici....

Cainii din esaloanele fruntase au luat locul cailor, pretinzand ca le-au mostenit si virtutile, ba si mai "nerusinat", ca s-ar fi nascut cu ele in ADN (de-aici si recursul frecvent la acronimul DNA). Si ca sa-si dovedesca lor insile si celorlalte "necuvantatoare" aberatia de mai sus, se prefac a sari la "beregata" cainilor "caini" din esaloanele inferioare, care isi joaca cu abnegatie rolul, sperand, asa cum e si firesc, sa devina, la randul lor, intr-o buna zi... cai de rasa, in blana de caine... Asta e, pe scurt, situatia "de facto"... Din pacate !

Chiar n-am alt spatiu unde sa ma exprim (si dau pe dinafara daca incerc sa tin totul inchis in cutiuta), asa ca pt cei care nu veti aprecia profunzimea gandurilor de mai sus, voi deschide o "linie de debit" (debitul meu fata de Dvs) de unde sa va puteti recupera timpul pierdut cu cititul (asta ca sa ramanem in tema ExBuget).

Altfel, toate bune, mai puteti, mai sunteti, mai razbateti ?
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului EXBUGET v.4.0 -> Dialoguri despre exBuget Data este GMT + 3 Ore
Du-te la pagina 1, 2  Urmatoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum